Jak pracuji

 

jak pracuji psycholog zlin

S kým pracuji a s čím pomáhám?

Ve své soukromé poradenské praxi se věnuji dospělým i dětem. V jednotlivých sekcích (Děti, Dospělí) naleznete, čemu se věnuji.

 

Jaké techniky při práci s klientem využívám?

Často se dotýkáme vašich niterných emocí a myšlenek, které jste do té doby nikomu nesvěřili.  Proto je pro mě klíčové, abyste se u mě cítili bezpečně a opečovaně.

Základem pro naši práci je rozhovor. Společně pracujeme na tom, abyste našli klid a úlevu   a mohli se k těmto stavům vracet i mimo naše setkání. Nebo abyste spatřili řešení                své situace. Vycházím přitom z vaší osobní zkušenosti.

Pokud si to přejete a je to vhodné, pak můžeme rozhovor doplnit o základní tělovou práci, krátkou meditaci, nebo hru na přírodní nástroje (např. šamanských bubnů, koshi zvonkohry, kalimby či dešťového sloupku). Velmi záleží na tom, co je vám blízké, nebo            co ve vás vzbuzuje zvídavost, hravost a radost.

Například: v případě práce se stresem a zklidněním používám nácviku různých technik, abyste si vybrali, co vám ve vašem běžném životě bude sedět nejvíce.

 

Blíže k technikám

Rozhovor. Rozhovor probíhá v mojí pracovně nebo v přírodě – při procházce, nebo                na klidném místě, kde se dá pohodlně a nerušeně sedět (mám několik míst k tomu vhodných). Tuto druhou možnost, tj. v přírodě, nabízím od druhého setkání.

Tělová práce. Jedná se o základní techniky, např.: jak se stabilizovat vlastním dotekem            a pomoci si od úzkostí, jak zpracovat smutek, zlost či apatii. Klienta se dotýkám pouze            na bezpečných místech (ruce, předloktí a mezi lopatkami) a s jeho souhlasem. Tělová práce slouží jako doplněk k rozhovoru. Je možné ji využít od prvního setkání.

Hra na přírodní nástroje. Nástrojů využívám při relaxačních technikách, při práci s napětím či emocemi obecně, ale i na podporu kreativity, radosti a zvídavosti klienta. Tato možnost je k dispozici od prvního až druhého setkání a lze jí využít i při sezením v přírodě či v parku.

Meditace. Krátkých meditačních technik lze využít jako doplnění sezení. Možné jsou i hodinové meditace, ať už pohybové nebo statické. Meditací lze využít od druhého setkání, v případě předešlé zkušenosti s meditací i od prvního setkání.

 

Mám zájem o skupinový seminář či workshop.

Jde to?

Ano. Zaměřuji se zejména na nato témata:

  • práce se stresem, zdroje a techniky zvládání, psychohygiena,
  • prožitkový meditační workshop,
  • jak mluvit s dětmi o obtížných věcech (workshop určený zejména pěstounům, doprovázejícím organizacím a OSPODům).
  • Program MISP (masáže pro děti do tříd a pro rodiče s dětmi).

Pokud máte zájem o tato či jiná témata, napište mi. Podmínky a cenu stanovuji podle délky     a obsahu workshopu. Doporučuji mít předem zajištěný prostor.

 

Je změna k lepšímu možná i u vás?

Pokud chcete ve svém životě něco změnit, nestane se to většinou samo a přes noc. Je potřeba začít u vás, i když přicházíte kvůli druhým. Projít vaším tématem postupně, po menších částech, které jsou snáze uchopitelnější a reálnější.

A v tom své klienty podporuji: navážit si to správné sousto, tak akorát, postupovat po krůčcích, být trpělivý a k sobě laskavý. Vnímat drobné posuny. To je způsob, který se mi osvědčil v osobním i profesním životě.

Moje tři hlavní motta, kterými se řídím v osobním i profesním životě, jsou:

Změny se nestanou přes noc a nestanou se samy.

Cesta vede skrz, zkratky neexistují.

Má to smysl.